Izložba slika

By 14. ožujka 2017.Novosti

Proteklog vikenda, 11 i 12. ožujka 2017., organizirali smo četvrtu izložbu slika. U dvorani  DVD-a Dunjkovec svoje radove izložio je Danijel Drvenkar iz Ivanovca. Ovo nije prva suradnja naše Udruge s ovim autorom. On je početkom prošle godine naslikao parnu lokomotivu na vanjskom zidu željezničkog stajališta Dunjkovec koje uređujemo kao Muzej prve hrvatske pruge.

Na otvorenju izložbe  sudjelovali su članovi KUU „Seljačka sloga“ iz Nedelišća. Autora i njegova djela predstavio  je Josip Šimunko. Istaknuo je kako  Danijel kao jedan od najmlađih međimurskih slikara  svojim stilom odudara od većine njih. Rekao je da su izloženi radovi iz nove  Drvenkarove stvaralačke faze te je do sada slikao u nekoliko stilova.

Zahvaljujemo Turističkoj zajednici Općine Nedelišće koja je pomogla u organizaciji ove izložbe.

Dogovorena je daljnja suradnja autora izložbe s našom Udrugom te planiramo napraviti izložbu na otvorenom gdje bi bili izloženi Drvenkarovi radovi u 3D tehnici.